Facebook

Як вибрати дачу: основні моменти

Ще в 2020 році заміська нерухомість опинилася на піку попиту. Дуже привабливою виявилася ідея втекти від карантинних обмежень ближче до природи. Та й закриті кордони не давали змоги поїхати відпочивати. Не сидіти ж у місті!

Зараз ситуація поступово налагоджується, але попит на заміські будинки та дачі анітрохи не знижується. Це найпопулярніший варіант сьогодні, адже втягуватися в будівництво багато хто не хоче, а міські квартири втратили істотну частину своєї привабливості.

Розкажемо, як правильно вибрати та придбати дачу.

ЯК ВИБРАТИ ДАЧУ?

Для початку необхідно визначитися, який об'єкт нерухомості вас влаштує. Це може бути невеликий садовий будиночок тільки для відпочинку влітку та коротких приїздів в інші пори року, утеплена дача в СТ для цілорічного проживання, просто участок под минском для індивідуального житлового будівництва. Це абсолютно різні об'єкти!

Слід визначитися з бюджетом, відстанню до міста, необхідною інфраструктурою. Напишіть собі, яким ви бачите власний майбутній будинок, викладіть всі вимоги, а потім погодьте «хотілки» з доступною сумою грошей, яку плануєте витратити.

Шукати дачу, звичайно, найпростіше через рієлтора. Фахівець знайомий з ринком нерухомості, пропонуватиме вам варіанти, які відповідають заявленим вимогам. Але послуги рієлтор зазвичай коштують дорого. Тому багато хто вирішує заощадити й шукає відповідні пропозиції в мережі.

Спеціалізованих сайтів з оголошеннями багато. Шукайте ті, що відповідають вашим умовам на відстані до міста, опису, площі тощо.

Є ще варіант — поїздити околицями. Наприклад, ви плануєте купить дачу под минском недорого у конкретному районі. Вирушайте до місцевих селищ та СТ, щоб оцінити інфраструктуру, засікти час, який буде витрачено на дорогу, стан самих автошляхів. На місці можна поцікавитися у мешканців, чи не продає хтось дачу, чи будинок.

Важливо! Звертайте увагу на дату оголошення про продаж будинку. Якщо воно розміщене вже давно, швидше за все продавець буде готовий знизити ціну. З іншого боку, це може говорити, що з будинком щось не так.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ОГЛЯДІ ДАЧІ?

У будь-якому випадку купувати дачу просто на картинки в інтернеті ніхто не буде. Нерухомість обов'язково потрібно оглянути. Настійно радимо взяти з собою на об'єкт когось, хто хоча б трохи розуміється на будівництві та ремонті.

Візьміть рівень, ліхтарик є у смартфоні. І не соромтеся! Вам потрібно оглянути та вивчити наступне:

  1. Під'їзні шляхи. Чи не перетворяться вони на непролазний бруд вже після першого дощу.
  2. Сама ділянка, що там є, які господарські будівлі є, що росте, чи не потрібно вирубування старих дерев.
  3. Фундамент. Він має бути, звичайно, без тріщин, адже це основа будинку.
  4. Вікна та двері. Без перекосів, що може говорити про усадку будинку або проблеми з фундаментом.
  5. Горище. Наявність слідів потік розповість про проблеми з покрівлею.
  6. Підвал. Чи немає слідів підтоплення, плісняви, вогкості.
  7. Стать. Не повинен пружинити, без прогнилих дощок та явного перекосу, що можна перевірити рівнем.
  8. Комунікації. Свердловина або криниця, яка потужність електромережі, наскільки швидко працює інтернет, чим і як опалюється дача взимку.

В цілому, якщо ви готові вкладатися в ремонт, то можна купувати старий будинок у не дуже хорошому стані. Однак, складно оцінити, яких вкладень він вимагатиме. Можна зірвати старі шпалери та обвалиться півстіни. Може виявитися, що дача взагалі не утеплена. Найскладніше оцінювати стан каркасних будинків, під зовнішньою та внутрішньою обшивкою яких може ховатися будь-що.

в Все для дому Переглядів: 21804 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 31 березня 2023