Бордюри – важливі елементи благоустрою ландшафту, призначені для розмежування пішохідних та автомобільних доріжок, а також виділення пішохідних зон. Бордюр повинен бути не тільки красивим, а й міцним, стійким до стирання та механічним ушкодженням.
 
 
Крім того, бордюри повинні бути довговічними, міцними та стійкими до перепадів температури та вологості. В інтернет-магазині zavod-brukivky.kyiv.ua можна вибрати бордюр, виходячи з ваших уподобань. При необхідності, менеджер компанії Завод Бруківки проведе для вас безкоштовну консультацію і відповість на всі питання, що вас цікавлять.
 

 На що звернути увагу при виборі бордюру?

 
Вибір бордюру залежить від призначення, а також від кліматичних умов, в яких він буде експлуатуватися. За допомогою бордюрів можна виділити різні зони, а також зробити акцент на деяких архітектурних елементах.
 
Довжина бордюрного каменю може бути різною – все залежить від його використання. Вона залежить і від вимоги до міцності, і кількості необхідних елементів. Висота також залежить від призначення. Насамперед необхідно вибрати тип, а потім вже купити бордюри на сайті спеціалізованої компанії.
 
Усі варіанти можна розділити на:
 
 
Приховані бордюри кріпляться на відстані близько метра від доріжок та рослин. Завдяки цьому ділянка виглядає акуратно та доглянуто. У всіх різновидів є одна незаперечна перевага – вони практично не вимагають догляду та ремонту.
 

Етапи укладання

 
Укладання тротуарного бордюру може бути виконане в кілька етапів:
 
  1. Перший етап – підготовка поверхні. Вона може бути виконана за допомогою щебеню чи піску. Залежно від особливостей ґрунту та рівня ґрунтових вод, ґрунт очищається від сміття та бруду.
  2. Потім поверхня ґрунтується. Це потрібно для того, щоб уникнути появи на поверхні плям.
  3. Наступний етап – розмітка. Завдяки розмітці можна буде визначити, де проводитиметься укладання бордюру. На цьому етапі можна буде визначити кількість бордюрів, які будуть знаходитися на поверхні.
  4. Наступний етап – безпосередньо укладання бордюрного каменю. Воно виконується за допомогою віброплити. Для того щоб тротуарний бордюр вийшов рівним, він повинен бути покладений строго по лінії розмітки.
 
Це допомагає спланувати роботу та точно розрахувати кількість матеріалів. Професійне укладання тротуарної плитки та бордюрів здійснюється відповідно до певної схеми. Після цього можна приступати до їхнього фарбування.