Facebook

Як вибрати бойлер?

 

Не в усіх населених пунктах є гаряче водопостачання. А навіть якщо воно є, то влітку воно найчастіше відключається. Втім, і взимку гаряча вода пропадає через аварії, перевірки та профілактичні роботи. У такому разі справжнім порятунком стане бойлер для гарячої води. Він являє собою накопичувальний водонагрівач. Завдяки цьому у вас буде запас не лише гарячої, а й холодної води.

Щоб бойлер справді виявився корисним придбанням, потрібно грамотно підійти до його покупки, відвідавши магазин сантехніки САНТЕХСЕРВІС. Розглянемо основні характеристики, які потрібно враховувати під час купівлі водонагрівача.

Об'єм резервуара – ключовий критерій вибору

Ця характеристика говорить про місткість бойлера. Один апарат може вміщувати понад 100 л води. Однак далеко не кожній сім'ї потрібен такий місткий бойлер. Об'єм слід підбирати виходячи з кількості членів сім'ї та числа кранів. Рекомендовані варіанти:

 1. До 30 л – найкомпактніші бойлери. Такий водонагрівач купується для дачі. Цього обсягу води буде достатньо, щоби прийняти душ і помити посуд.
 2. 50 л – така модель підійде для однієї людини, яка не надто багато часу проводить вдома.
 3. 80 л – купити бойлер з таким об'ємом можна для сім'ї із 2-3 осіб.
 4. 100-150 л – це водонагрівач для великої сім'ї. Він більше підійде для приватного будинку, оскільки місткий резервуар займає чимало місця.

При виборі об'єму бойлера потрібно враховувати два нюанси:

 1. Чим більший водонагрівач, тим більше місця він займе. Для компактної квартири більше підійде малогабаритна модель на 30-50 л. А для приватного будинку можна розглянути агрегат на 100 л і більше.
 2. Чим більший бойлер, тим повільніше нагрівається вода. На нагрівання 100 л води піде набагато більше часу, порівняно з менш місткими водонагрівачами.

Форма бойлера

Перед покупкою водонагрівача необхідно визначитися з місцем його встановлення. Обов'язково виміряйте його. Це допоможе вам вибрати об'єм та форму резервуара. Розрізняють такі варіанти:

 • круглі та циліндричні – найзвичніші моделі, займають досить багато місця;
 • slim – вузькі циліндричні баки, що стануть чудовим рішенням для малогабаритного приміщення;
 • квадратні та прямокутні – головна перевага цих форм полягає в економії простору в будинку, їх легко вписати у кут чи нішу.

Тип ТЕНу

Варто зазначити, що бойлер може оснащуватися одним з двох видів нагрівальних елементів:

 1. Мокрий – занурений у воду. Він працює за принципом окропу. Головна перевага мокрого Тена – невисока вартість. Мінус полягає у нетривалому терміні служби. ТЕН з часом покривається накипом. Це відбувається особливо швидко, якщо у вашому регіоні погана вода. Накип згубно діє на нагрівач.
 2. Сухий – він не контактує із водою. У таких моделях ТЕН поміщений у захисну колбу. Завдяки такому конструктивному рішенню нагрівальний елемент не покривається накипом, відповідно він довго зберігає свої початкові експлуатаційні якості.

Також при покупці бойлера потрібно звернути увагу на потужність, матеріал бака, тип керування та спосіб встановлення.

в Все для дому Переглядів: 87 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість П'ятниця, 31 березня 2023