Ремонтні роботи у власній квартирі або будинку часто починаються з таких приміщень, як кухня або ванна, де необхідне облицювання кахельною плиткою, керамогранітом або декоративним штучним каменем. Однак виробники не можуть узгодити розміри плиточок так, щоб вони ідеально лягали на стіну, найчастіше потрібна підрізування матеріалу, що найпростіше робити за допомогою спеціального інструменту, званого плиткорез, який є далеко не у всіх, та й вартість у нього чимала.

Основні особливості

У більшості випадків домашні майстри і умільці пристосувалися різати плитку болгаркою, що виконати без зайвого пилу, рваних країв і відколів, не так і просто. Для того, щоб правильно різати плитку болгаркою, не залишаючи на її поверхні абсолютно ніяких слідів, варто вивчити всі тонкощі і нюанси даної роботи.

В процесі обробки, багато людей задаються питанням, чи можна різати керамогранит болгаркою, так як зіткнутися з проблемою коригування розміру і форми кахельної плитки, доведеться так чи інакше. Є варіант придбати якісний професійний інструмент і тоді проблема, як відрізати плитку болгаркою, взагалі не буде стояти на порядку денному, проте подібні витрати не завжди виправдані, адже якщо ви не збираєтеся їм працювати, то він роками буде припадати пилом на полиці, потихеньку застаріваючи і піддаючись корозії.

Для того, щоб якісно і безпечно виконувати всі роботи, диск для болгарки по плитці, закріплений на інструменті, потрібно завжди закривати спеціальним захисним кожухом. Це кілька ускладнить роботу, та й маневреність пристрою виявиться гірше, але зате осколки і пил не будуть летіти вам в обличчя, а це вже вагомий аргумент.

Необхідні інструменти

Можна скористатися підручними засобами на манер склоріза, але якщо для настінного глазурованої кахлю, що має невелику товщину, даний варіант підійде, то грубі підлогові плитки, а тим більше, креамограніт, відрізати ними вийде навряд чи. Найбільш доступний і простий спосіб, як впоратися з проблемою, це різка плитки болгаркою, якщо вона є в господарстві.

Це унікальний пристрій взагалі справжня знахідка для будь-якого домашнього умільця, так як крім своєї безпосередньої функції по шліфовці, за допомогою неї можна розрізати метал, камінь, кахель і багато іншого. Для того, щоб якісно, ​​без сколів і пилу різати керамічну плитку болгаркою, доведеться придбати спеціальну насадку, а також організувати хорошу фіксацію кожної плитки, щоб вона не хиталася і не вискакувала.

Джерело: https://plitkaplus.com.ua/