Facebook

Як організувати фізичну охорону на підприємстві?

 
 
Фізична охорона – це не про розміщення охоронців на території. Це комплексна система, яка дозволяє контролювати потік людей, стежити за їхніми діями та швидко реагувати на небезпечні ситуації.
 
Фізична охорона підприємств дозволяє захистити майно від крадіжки чи ушкодження, зберегти кожен предмет, що має цінність для власника.
 
Багато в чому організація фізичної охорони залежить від особливостей об'єкта. Велике значення тут мають як матеріальні цінності, а й інтелектуальна власність. Наприклад, наукові дані. І чим складніше охороняти об'єкт, тим продуманішим має бути захист.
 
Для комерційного приміщення достатньо встановити відеоспостереження та пульт сигналізації. Оператори прийматимуть сигнал і діятимуть у міру складності ситуації: відправлятимуть групу швидкого реагування, задіятимуть пожежників чи поліцію. Деякі комерційні приміщення вимагають як системи відеоспостереження, а й безперервного патрулювання периметра. На території великого промислового заводу краще використовувати весь комплекс заходів захисту – це дозволить швидко усунути будь-яке порушення як на пропускному пункті, так і під час робочого процесу в цехах.
 
Організація фізичної охорони складається з чотирьох основних етапів:
 
  1. Створення контрольно-пропускного режиму – обмежить доступ на об'єкт сторонніх осіб та дозволить контролювати всі входи та виходи, а також переміщення транспорту територією.
  2. Встановлення постів охорони на території для забезпечення порядку та безпеки працівників.
  3. Організація патрулювання для повного контролю за територією та збереження матеріальних цінностей.
  4. Організація системи відеоспостереження – дистанційний нагляд за об'єктом значно підвищить ефективність фізичної охорони.
 
Щоб покращити систему безпеки, важливо знизити до нуля загрози псування та крадіжки майна, а також можливість створення небезпечних для життя ситуацій. Потрібно посилити місця, які погано проглядаються, встановити необхідну кількість камер відеоспостереження, доповнити їх нічним підсвічуванням. Також важливо встановити точні правила на контрольно-пропускних пунктах, яких мають дотримуватись усі відвідувачі.
 
Головне завдання фізичної охорони – забезпечення безпеки. Однак специфіка об'єкта спостереження, його розміри та особливості впливатимуть на її організацію, адже повний арсенал системи безпеки на маленькому підприємстві буде недоречним, а один охоронець у великому торговому центрі не впорається зі своїми завданнями. Ефективною буде лише правильно організована фізична охорона!
в Все для дому Переглядів: 71 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 06 грудня 2021