Приймання квартири в новобудові, це завжди відповідальний момент, не варто забувати, що після підписання акта прийому-передачі ви не поїдете до себе, вам в цій прийнятій квартирі жити!
 
Зрозуміло, що для отримання омріяної житлоплощі, багатьом довелося пройти вогонь, воду та мідні труби, хтось заощаджував, хтось брав іпотеку. І дуже хочеться якнайшвидше отримати ключі. Але, як кажуть, спокій, лише спокій.
 
Якщо вас цікавить как принять квартиру от застройщика, радимо ознайомитися з важливими моментами:
 
  1. По-перше, необхідне дотримання законності. Порядок приймання квартири описано у законі.
  2. По-друге, уважно вивчіть договір із забудовником, якщо він ще не вивчений (а таке буває дуже часто).
  3. По-третє, підготуйтеся до процесу. Потрібно мати при собі: договір обов'язково з планом квартири, папір та ручку (можливо, потрібно робити позначки або на місці скласти претензію), і хоча б мінімальний набір інструментів (лінійка, висок, скотч, крейда, запальничка, рулетка, рівень, ліхтарик, лампочка).
  4. По-четверте, краще запросити спеціаліста зі спеціалізованої компанії, його досвіду у прийманні більший, а інструментарій для перевірки якості будівництва ширший.
 

Переходимо безпосередньо до приймання

  
Приймати квартиру необхідно лише за умови природного освітлення. Необхідно подбати про наступні документи: акт прийому, акт про введення будинку в експлуатацію, паспорт на встановлені прилади (лічильники тощо).
 
До речі, якщо вас також цікавить, що таке безмаячная штукатурка, рекомендуємо перейти за посиланням, не гаючи часу.
 
Перевіряти треба все, уїдливо та досконало, не боячись нікого образити. На що необхідно звернути увагу насамперед:
 
  1. Двері. Необхідно перевірити наскільки якісно вони працюють (чи легко відкриваються та закриваються), візуально оцінити наявність тріщин, подряпин, сколів. Вхідні двері повинні бути герметичними, інакше по квартирі гулятимуть протяги.
  2. Вікна. Ті ж питання, що і з дверима плюс, необхідно перевірити склопакети на наявність подряпин.
  3. Оздоблення. Тут питання, в якому стані має бути оздоблення за договором, але навіть якщо передбачається чорнове оздоблення, стіни, підлоги та стелі повинні бути рівними, не мати тріщин, патьоків від води. Якщо оздоблення чистове, перевіряємо все, зазираємо у кожен кут.
  4. Електрика. Тут без фахівця не обійтись.
  5. Вентиляція. Для перевірки її наявності, як відомо, використовуємо полум'я свічки або запальничку.
  6. Водопостачання. Перевірте наявність води, перевірте труби, зніміть показники лічильників.
 
Це те, що перевірити необхідно в першу чергу, але в такій важливій справі, як приймання квартири в новобудові, краще взяти з собою професіонала з набором спеціальних інструментів.
 
І вже за підсумками його перевірки вирішувати чи підписувати акт.