Багато українців займаються поліпшенням житлового питання та стикаються з актуальною проблемою вибору між первинною та вторинною нерухомістю. Це пов'язано з основними перевагами та недоліками кожного з варіантів. Але для початку важливо визначитися з поняттям нерухомості від забудовника та від власника. До первинної житлової площі можна зарахувати квартири в будинку, що знаходиться на стадії будівництва або недавно введеному в експлуатацію.

 

Вторинний житловий фонд представлений об'єктами, що мають власника та розташованими в будівлях що активно експлуатуються протягом певного часу. На думку експертів, зробити правильний вибір допоможе адекватна оцінка позитивних та негативних якостей кожного з варіантів. Отже, покупцеві доведеться пройти важкий процес вивчення особливостей, українського ринку нерухомості.

Переваги та недоліки вторинної житлоплощі

Вторинна нерухомість представляє основну частину українського ринку. При цьому багато варіантів знаходиться в престижних міських районах, що робить їх максимально затребуваними серед покупців.

Серед основних переваг вторинного житла варто виділити:

Вторинний фонд має певні мінуси, які важливо враховувати перед покупкою квартири. Будівлі, в яких розміщені квартири, часто сильно зношені та навіть відносяться до старого фонду. Часто в обжитому житлі плачевні справи з комунікаційними системами, що активно використовувались тривалий час. Однак убезпечитися від більшості проблем можна купуючи житло у перевіреного власника на сайті DOM.RIA.

Відмінні риси житла в новобудові

Жити в новому, зовні привабливому будинку, яким є новобудова, мріють багато українців. Це пов'язано з наступними перевагами:

Природно не обійшлося без мінусів нового житла. Іноді будівництво заморожується на невизначений термін. Часто забудовником переносяться терміни здачі об'єкта. Також існують шахраї, основною метою яких, є обман покупців.

Послідовність оформлення купленої нерухомості

Розглядаючи послідовність оформлення документації, варто відзначити, що вона проходить за наступним алгоритмом:

Також власнику квартири належить переоформити договори на надання комунальних послуг на свої паспортні дані та прописати всіх членів сім'ї на новій житлоплощі.

Вибираємо поверх розміщення квартири

Сьогодні все частіше зустрічаються сім'ї, які віддають перевагу верхнім поверхам за розкішні краєвиди, що відкриваються з вікон. Однак вибираючи житло на верхньому рівні потрібно розбиратися в його особливостях:

Ще одним важливим моментом у виборі житлоплощі є доскональне вивчення всієї наявної документації.

Якому варіанту віддати перевагу?

Досконально вивчивши характеристики різних варіантів нерухомості, виходячи з особистих переваг, кожен покупець зможе вибрати оптимальне житло. Житлоплоща в новобудові відрізняється поліпшеним плануванням та новими комунікаціями, але через необхідність чекати введення в експлуатацію підходить не всім покупцям. Вторинні квартири вже готові до заселення, але можуть мати сумнівну юридичну історію. Тому в даній ситуації важливо відштовхуватися від потреб всіх членів сім'ї та бюджету що виділяється на покупку.