На території нашої країни вентильовані фасади з'явилися порівняно недавно, а ось що стосується таких європейських держав, як Німеччина і Фінляндія, то вони вже мають величезний досвід застосування подібних систем.

Вони затребувані при реконструкції будівель, будівництві заміських будинків, зведенні виробничих, громадських і адміністративних споруд і так далі.

Характерні особливості

Країною, де вперше стали використовувати вентильовані фасади, є Німеччина. З моменту їх появи на територію нашої країни вони швидко стали популярними у великих містах, в яких зазвичай ведеться масштабне будівництво. В даний час придбати такі системи не складає особливих труднощів, оскільки вони представлені широким асортиментом в багатьох великих будівельних магазинах.

Вентильованим фасадом називають особливу навісну конструкцію, що включає в себе облицювальні матеріали (плити або листи) і так звані підоблицювальні елементи, подробнее тут. Останні прикріплюються до стіни так, щоб між нею і захисним покриттям залишалося певний повітряний простір. З метою додаткового утеплення системи в просторі між облицювальною покриттям і стіною розміщують певний теплоізоляційний матеріал. Зазор для вентиляції в такій системі буде перебувати між утеплювачем і облицюванням.

У більшості випадків матеріали для облицювання, утеплення і несучих елементів конструкцій виготовляються різними компаніями, хоча деякі з них можуть також співпрацювати один з одним, просуваючи продукцію своїх ділових партнерів або закуповуючи оптом всі необхідні комплектуючі для власного виробництва.

До елементів, з яких збираються допоміжні системи, відносяться перш за все декоративні куточки і вставки, що приховують торці і зазори на панелях, ущільнювальні стрічки, що розміщуються між облицювальними панелями і профілем, і деякі інші вироби. Що стосується вентиляції фасадних систем від TM Bud, то вона забезпечується шляхом застосування різних перфорованих металевих, наприклад, кляммерів, гребінок, заклепок і так далі.

Переваги

До основних переваг фасадних вентильованих систем відносяться: