Рослини усього світу перетворять Ваш зимовий сад в оазис, який буде цвісти цілий рік. Стане місцем, де сни перетворяться в реальність. Принаймні, здійсняться мрії любителя екзотичних рослин.

Все залежить від температури.

За склом, в будь-якій географічній смузі, можуть знайти новий будинок рослини цілого світу! Важливо щоб Ви забезпечили їм кліматичні умови подібні тим, в яких ці рослини живуть у природі. Важливим критерієм для вибору виду є температура.

У опалювальних зимових садах, де і взимку підтримується температура вище 18 ° C, відмінно почувають себе тропічні рослини, наприклад, алтей (Hibiscus), абутилон (Abutilon) і банан (Musa, Ensete).

Не опалювальні зимові сади підійдуть для рослин середньої смуги. Наприклад, оливкове дерево, камелія і лавр. Взимку в цьому приміщенні потрібно підтопити тільки у випадку якщо температура може впасти нижче 0 ° C, тобто нижче точки замерзання.

Іноді підтоплювані зимові сади з температурою, що коливається протягом зими близько 5-15 ° C, можуть стати домом для величезної кількості різноманітних рослин. Тут знайде собі місце, наприклад, акація (Acacia) з Австралії, Metrosideros з Нової Зеландії, Bugenvilea з Південної Америки і цитрусові.

У літньому періоді у всіх трьох типах температура може досягти аж 35 ° C. Температури, які на тривалі періоди перевищували б цю величину, переносилися б дуже важко не тільки рослинами, але головне і самими мешканцями будинку, тому необхідно таке приміщення затінювати і досить добре провітрювати.

При озелененні зимового саду під склом починайте з того ж з чогось і під відкритим небом. Їли засклений простір досить високе, висаджуйте деревця, які своїми кронами приємно затінять місце Вашого відпочинку, а також рослини подрібніше, якщо не любите прямого сонця, ну і для додання екзотичного пейзажу навколо себе.

Чагарники і сильні багаторічники з декоративними листям і висотою приблизно 1-3 метри, як правило, складають найбільшу частину всіх рослин саду і виконують корисну функцію, загороджуючи Вас від небажаних поглядів зовні. Як доповнення використовуються і дуже низькі або сланкі чагарники. Правильно виконана "ступінчастість" рослин створює ефект густій ​​зелені навіть у невеликому приміщенні. Дерева, чагарники і в'юнкі рослини повинні перебувати в гармонії і не заважати один одному.

При вирощуванні дерев у горщиках або діжках проявляється так званий «Ефект Бонсом». Це означає, що якщо простір для розвитку кореневої системи обмежений, то і надземна частина буде мініатюрніше, в першу чергу крона.

Цвітіння в кожному сезоні - це, напевно, мрія кожного володаря зимового саду. Цього просто досягти навесні і влітку. Все ускладнюється з настанням коротких зимових днів. Приблизно з листопада до березня більшість рослин занурюються в "сплячку". Тим не менш, є і невеликі виключення.

З настанням сонячних днів, вид Вашого саду значно зміниться, навіть якщо не скінчилася зима і за вікном лежить сніжна перина. Для цього варто придбати "ранні" квіти і деревця. У опалювальних зимових садах почне багате розквітати, наприклад, та ж Акація (Acacia) або Гревиллея, в не опалювальних - камінь і Розмарин.

При створенні зимового саду варто дотримуватися правила, від усього потроху. І чужестранние квіти, які не побачиш на кожному кроці обов'язково треба розбавити листочками.
Під охороною стекла вся зелень буде змінюватися з плином часу, переходячи від однієї пори року до іншого, і створить квітучий сад 365 днів у році. І не забувайте про обслуговування та ремонт зимового саду.