Серед будівельно-оздоблювальних матеріалів дуже часто доводиться зустрічатися з поняття масляні фарби що це таке? Які переваги має? Як наноситься? На всі ці та інші питання спробуємо відповісти нижче.

Алкідна фарба - рід фарб, в яких елементом з'єднання служить алкідна смола. Ця смола витягується в результаті варіння лляної, соєвої, талового і ін. Масел разом з кислотами. Гнучкість покриття залежить від жирності алкидной смоли. Сикативи - особливі добавки, від яких залежить швидкість висушування смоли.

Алкідні фарби від https://akvilon.ua/alkidnaya-emal/ можуть бути розведені оліфою, скипидаром, очищеним гасом.

Використання

Використання алкідних фарб неодмінна умова захисту внутрішніх і зовнішніх поверхонь від корозії. Така фарба підходить для фарбування віконних рам, дверей, меблів, батарей опалення, а так само для фарбування стін і стель у ванних кімнатах і на кухнях. Для деяких поверхонь, такими, як батареї, алкідна фарба є єдиним способом покриття.

Недоліки та переваги

На жаль, в своїй екологічності вона поступається водно-дисперсійної фарби, тому рідко використовується в приміщеннях. На цьому її недоліки не закінчуються, вони пожежонебезпечні і нестійкі до дії лугів. Не дивлячись на все це масляні фарби вкрай популярні. Чому? Завдяки своїм перевагам, які перекривають недоліки з лишком. У порівнянні з різними лакофарбовими матеріалами, фарба має нетривалий час висихання. Це забезпечується вмістом у фарбі теплополімерних речовин. Алкидной фарбі властиво сильно проникати в поверхню, як результат покриття виходить досить міцним. Алкідні фарби містять антигрибкову і тиксотропні добавки, остання дозволяє уникнути патьоків.

Алкідна фарба випускається в двох видах: глянцева і матова. Глянцеві емалі в меншій мірі схильні до забруднення і відмінно справляються з функцією захисту металевих покриттів від іржі. Глянцеві емалі так само розраховані на фарбування покрівель, меблів і фасадів. Матові емалі має своє коло споживачів, незважаючи на те, що схильні до більшого забруднення. Останнє легко ліквідується шляхом миття та чищення. На сучасному будівельному ринку є ряд виробників, які помістили масляні фарби в балончики для зручності використання.