Facebook

Що робити, якщо не працює пральна машина?

У повсякденному житті, у побуті дуже часто трапляються ситуації, коли побутова техніка несподівано виходить із ладу. Пральна машина – не виняток. Одного разу вона просто не включиться, а в чому причина, вам залишиться лише гадати. Насамперед, якщо не працює пральна машина, не варто панікувати. Звичайно, найкращим рішенням стане виклик майстра додому. Фахівець швидко виявить та усуне несправність.

 

Якщо ж вихід з ладу був спровокований поломкою будь-якого важливого модуля системи, тоді власнику побутового пристрою слід готуватися до великих фінансових витрат на ремонт або заміну деталі. Придбання нової пральної машини – не варіант, а ремонтні роботи не входили до вашого плану витрат на найближчий час? Ви можете оформити позики на карту і швидко вирішити проблему з технікою.

Нижче у статті ми спробуємо розібратися у причинах можливих поломок та способах вирішення проблеми.

Найчастіші причини несправності

Причин, чому пральна машина не включається може бути кілька:

 • Відсутня електрична напруга через несправність розетки або подовжувача;

 • Перетиснутий або пошкоджений шнур живлення або вилка пральної машини;

 • Залишилися відчиненими дверцята люка машинки;

 • Проблема криється в кнопці увімкнення приладу.

Більшість моделей пральних машин оснащені захисними засобами від різних несправностей. Тому не панікуйте через масштабність проблеми, ремонт може обійтися зовсім недорого!

Прилад не реагує на включення: що можна зробити

 1. Переконайтеся, що у вашому будинку/квартирі не вимкнено електрику. Якщо, наприклад, лінії сталося коротке замикання, могло вибити автомати чи ЗУ. Якщо після включення автоматів збій повторився, слід пошукати причину замикання.

 2. Якщо не вмикається машина автомат, ретельно перевірте цілісність шнура, що йде від приладу. Якщо траплялися часті перегини чи інші механічні навантаження, міг пошкодитися. Перевірку краще проводити за допомогою спеціального тестера – мультиметра. Найкращий спосіб вирішення цієї проблеми - заміна проводу живлення.

 3. Переконайтеся у справності подовжувача та самої розетки. Для цього достатньо підключити до них інший побутовий прилад.

 4. Якщо ви використовуєте модель пральної машини, в якій виведено електричне живлення на кнопку включення, для перевірки її працездатності також використовується мультиметр. Для цього машина відключається від мережі, а кнопка «дзвонить» в режимі увімкнення. Наявність звуку вкаже справне проходження струму. Якщо ж звук відсутній, то кнопка не працює і підлягає заміні.

 5. Якщо ви виявили, що не працює електронна плата, краще звернутися за допомогою до професіоналів. Заміна цього модуля тягне за собою більше фінансових витрат, тому операція повинна проводитися кваліфікованим фахівцем.

Пральна машина підключена, але програми не включаються

Якщо не вмикається програма прання, яку ви вибрали, перевірте такі аспекти:

 1. Люк приладу повинен бути щільно закритий і заблокований одразу ж після того, як було дано старт програмі.

 2. Перевірте рівень заповнення барабана водою. Якщо подача води всередину приладу чимось утруднена, про це можуть сигналізувати незвичні звуки або відсутність таких.

 3. Перевірте, чи правильно вибрано програму прання та ступінь завантаження барабана. Дуже часто через перевищення ваги білизни, що завантажується, машинка просто не запускається і може видавати помилку.

Якщо ж ви зіткнулися з складнішою проблемою і не знаєте, що робити, якщо пральна машинка не вмикається, зверніться до спеціалізованого сервісного центру. Адже вкластися в якісний ремонт все ж таки вигідніше, ніж витрачатися на придбання нової пральної машини! Зверніться за допомогою до спеціалістів у разі виявлення найменших несправностей.


 

 
 
 
в Все для дому Переглядів: 182 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 28 листопада 2022