Холодопостачання - це виробництво холоду і його постачальника до споживача. Споживачем (абонентом) може бути припливна установка, фанкойли, а також інше холодопотребляющее обладнання. Для виробництва холоду застосовуються холодильні машини (чиллери). Чиллер - це водоохолоджувальні парокомпресійна холодильна машина. Залежно від способу охолодження конденсатора бувають чиллери з повітряним охолодженням і з водяним. Найбільше застосування мають чиллери з повітряним охолодженням, коли тепло від конденсатора віддаляється за допомогою обдуває його повітря. Для охолодження конденсатора водою необхідне джерело холодної води з околонулевой температурою.

За крупності чиллери бувають моноблочні та з виносним компресорно-конденсаторним блоком. У моноблочною виконанні всі елементи чиллера знаходяться в одному блоці. Виносне виконання, коли компресорно-конденсатор блок знаходиться на вулиці, а випарник знаходиться в теплому приміщенні, дозволяє заливати в систему холодоснабжение звичайну очищену воду, не боячись, що взимку вона замерзне.

По розташуванню насосів, баків та іншої обв'язки чілерів, поділяються на чиллери з вбудованим гідравлічним модулем і без гідравлічного модуля.

За типом вживаного компресора чиллери (залежно від продуктивності) підрозділяються на чиллери со:

Чиллери випускаються в двох виконаннях: працюють тільки на холод і чиллери, що працюють як на холод, так і як тепловий насос.
Розібратися з тим, яка холодильна машина потрібна у вашому випадку, допоможуть проектувальники. Складність системи холодопостачання від фреонових VRV-систем полягає в тому, що у разі холодопостачання необхідна повна гідравлічна обв'язка, що включає в себе насоси, акумулюючі баки, розширювальні баки, в залежності від обсягу системи трубопроводів, яку обслуговує чиллер, та інше обладнання. Якщо провести аналогії з системою опалення, то проектування холодопостачання - це свого роду проектування індивідуального теплового пункту (ІТП).

Для розробки проекту холодопостачання необхідно: