Facebook

Правильний вибір стабілізатора напруги

Сучасна людина звикла жити зі зручностями. Важко уявити будинок або квартиру без пральної машини, холодильника, телевізора, комп'ютера, бойлера та іншої побутової апаратури. Зі збільшенням в будинку нової техніки, збільшується і навантаження на електромережу.

Як всім відомо в більшості пострадянських будівель досі лежать алюмінієві дроти, розраховані на потужність не більше 2 кВт, так як раніше не було потреби тримати стільки техніки в будинку. У слідстві стара проводка не може витримати нові навантаження, і вольтаж йди просідає вниз або піднімається вгору, що дуже критично для електротехніки. Наприклад якщо відхилення напруги дорівнює 20 В, то зменшується термін служби телевізора в два рази. Для того щоб захистити побутове обладнання знадобитися трехфазный стабилизатор напруги для будинку.

Нормализатор або регулятор вольтажа - це пристрій, який видає на виході стабільне напруги в 220 В або 380 В у трифазній мережі. Складається з атотрансформатора з мідної або алюмінієвої обмоткою, мікропроцесора, який орценівает парметри мережі, і механізму який відповідає за перемикання витків обмоток трансформатора.

Зараз на ринку присутній широкий асортимент прдукции для нормалізації напруги, як вітчизняного так і зарубіжного європейського і китайського виробництва.

Існує чотири основних види стабілізаторів:

  • Релейні - перемикання обмотки відбувається за допомогою реле. Найпростіший і дешевий вид.
  • Сервопривідні - більшість апаратів проводиться в Китаї. Видають дуже точне параметри на виході.
  • Безступінчаті - стабілізатори подвійного перетворення. Найточніший. Рекомендуються для високотоичной техніки яка застосовується в медицині, авіації і тд.
  • Сімісторні - счітсаются найнадійнішими, оскільки не мають механічних деталей. Термін служби 10-15 років.

Перед покупкою апарату потрібно обов'язково вивести суму потужності, яка буде підключаться одночасно в є. Це може бути холодильник, телевізор, котел опалення, комп'ютер. Існує не мало таблиць в інтернеті, в яких детально описані потужності кожної техніки. Після виведення суми, потрібно додати запас в 20-30%, тому що не рекмоендуется використовувати стабілізатор на максимальному навантаженні.

в Електрика Переглядів: 1193 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 03 грудня 2022