Проєктуючи систему опалення, особливу увагу приділяють димарю. Треба прийняти рішення про вибір труби: віддати перевагу одностінній або сендвіч-конструкції. Розберемося у цьому питанні докладніше.
 

Конструктивні нюанси димаря

 
Димохідна система необхідна для повного та своєчасного видалення диму, що накопичується після спалювання палива. Враховуючи, що в димі присутні чадний газ, канцерогенні компоненти, труби проєктують, спираючись на норми протипожежних заходів та будівельні рекомендації.
 
Як сендвіч-модель, так і одностінна димотрубна система виготовляється відповідно до діаметра, який визначають за потужністю приладу. Одностінні труби зазвичай відносяться до елементарних конструкційних рішень, демонструють не найвищий ККД.
 

Відмінності одностінної та сендвіч-труби

 
У одностінного варіанта є істотний мінус: дим і гаряче повітря, зіткнувшись з холодною металевою поверхнею, утворюють конденсат, який стікає назад, вниз. Формується сажа, що звужує діаметр трубної системи, через що газоподібні суміші виходять складніше. Знижується ККД опалювального приладу, через що виникає надмірне витрачання палива.
 
Сендвіч-труба позбавлена ​​вищеописаного недоліку, оскільки містить утеплювач, що захищає димарі від взаємодії з повітрям, а тому конденсат не утворюється.
 

Переваги сендвіч-труби

У порівнянні з одностінною системою, сендвіч-конструкції, представлені за посиланням, відрізняються переконливими перевагами:
 
  1. демонструють велику міцність: складаються з пари труб, у простір між якими встановлений утеплювач;
  2. створені з нержавіючої сталі високої міцності, що демонструє стійкість до високих температурних режимів;
  3. принцип пристрою відноситься до збірно-розбірного типу, за рахунок чого димар монтується швидко та без спеціальних знань;
  4. утеплювач виконаний із поліуретану з негорючими властивостями: захищає від холодних повітряних мас, перешкоджає сильній спеці.
 

Переваги одноконтурних труб для димоходу

 
У певних ситуаціях достатньо зупинити вибір на одностінних системах, які демонструють достатню стійкість до експлуатаційних навантажень. Серед переваг труб цього типу виділяють такі:
 
 
Орієнтуючись на порівняльні характеристики, буде простіше визначитися, що більше вам підійде: сендвіч-труба для димоходу або одностінні моделі.