Нержавіючий металевий прокат складається з складнолегована стали, стійкої до іржі в традиційних і агресивних середовищах. Ключовий легуючий компонент нержавіючого металевого прокату - хром, його зміст в нержавійці від 12 до 20%.

До речі, якщо вас цікавить нержавеющий металлопрокат переходьте на сайт metallobaza.kiev.ua. До складу також входять деталі, супутні залозу - вуглець, кремній, марганець, сірка, фосфор і деталі, що додають сплаву потрібні міцності та антикорозійні характеристики - нікель, марганець, титан, молібден.

Підвищення хрому в сплаві, збільшує його опірність корозії. Про змісті хрому 12% і вище сплав вважається корозійностійким в традиційних і в слабоагресивних середовищах, більше 17% - корозійностійким і в набагато агресивних середовищах (кислоти, луги). Стійкість до корозії нержавіючої сталі надає освітою на поверхні найтоншої оксидної плівки хромсодержащих сплаву. Велике значення при цьому мають однорідність сплаву, стан металеві поверхні і відсутність схильності до міжкристалітної корозії.

Завдяки власним неповторним властивостям, нержавіюча вважається зразковим матеріалом в будівництві. Вона красиво комбінується з облицювальними будматеріалами, виглядає блискуче і по сучасному.

Нержавійка була винайдена на початку 20-го століття. Область використання нержавіючого металевого прокату регулярно зростає і стає ширше.

Нержавіючий металлопрокат Киев має корозійностійкі властивості в агресивному середовищі (наприклад, атмосферна вологість, сольові розчини, кислоти). Марки високохромисто стали, наприклад 1Х13Н3, 1Х11МФ, 1Х17Н2 стійки до слабеньким кислотам, а хромонікелеєві, наприклад 0Х18Н11, 00Х18Н10, 0Х18Н12Т, Х15Н9Ю, Х17Н13М2Т зможуть витримати навіть концентровані кислоти типу азотної та сірчаної. Різні марки нержавіючої сталі мають дуже різноманітні фізико-хімічні властивості, які повинні передбачатися це при тому чи іншому використанні сталей.

Для виробництва деталей, які схильні до ударних навантажень і просять дуже високою плстічності, підійдуть стали 08Х13, 20Х13, 25Х13Н2, а ось для виготовлення хірургічного інструмента або клапанних пластин нагнітача повітря - 08Х18Т1, 40Х13, 30Х13. Для деталей авіаційної та хімічної промисловості прекрасно підходить високотехнологічна сталь маркі14X17H2. Нержавійка 08X17H5M3 прекрасно витримає вплив сірчаної кислоти, 07X16H6 і 09Х15Н8Ю - оцтової (і ще сольових розчинів).