Facebook

Мікрозелень: як вибрати насіння і виростити вдома?

Розповідаємо, що таке мікрозелень і пояснюємо, як вирощувати її в домашніх умовах.

Останніми роками популярність мікрозелені значно зросла. Завдяки наявності у складі безлічі вітамінів її особливо цінують прихильники здорового способу життя. Однак у супермаркетах ціни на мікрозелень досить високі. Щоб зайвий раз не переплачувати, пропонуємо виростити її вдома. Ось як це можна зробити.

Що таке мікрозелень?

Мікрозелень – це молоді паростки різних трав та овочів, які вживають у їжу відразу після появи перших невеликих листочків. Особливою ​​популярністю мікрозелень користується тому, що користі в ній у рази більше, ніж у дорослих рослинах. Вона знижує рівень холестерину, благотворно впливає на систему травлення, а також легше засвоюється організмом.

Як вибрати насіння мікрозелені?

Перед покупкою насіння оптом необхідно звернути увагу на те, щоб при його виробництві не використовувалися хімікати – ця інформація вказана виробником на упаковці. Зазвичай насіння для вирощування мікрозелені фасують у досить об'ємні упаковки. Знайти його можна як у садових центрах, так і в екокрамницях та магазинах здорового харчування. На ринку спеціалісти радять обережніше підходити до вибору насіння. Вперше краще взяти невелику кількість на пробу.

Як вирощувати мікрозелень?

Щоб виростити мікрогрін в домашніх умовах, від вас не потрібно багато сил і праці. Найбільш популярні культури для вирощування – рукола, гірчиця, сочевиця, зелений горошок, буряк, редис, капуста кольрабі, шпинат, щавель та інші.

Для початку вам необхідно підготувати насіння. Велике рекомендують замочити на кілька годин або на ніч, щоб паростки згодом швидше вийшли назовні. Наприклад, гороху потрібно від 12 до 18 годин, люцерні – 1-2 години, а руколу можна садити без замочування.

По-друге, підготуйте ємність. Це може бути контейнер, коробка, горщик. Насипте в неї трохи вологої садової землі або ґрунту для розсади шаром завтовшки приблизно 3-4 см. Посійте насіння, змочіть його з пульверизатора і присипте ґрунтом.

Поставте контейнер у тепле та світле місце. Якщо світла в приміщенні мало, купіть спеціальну лампу для розсади.

Мікрозелень також можна виростити на ваті. Для цього вам знадобиться миска з товстим дном. Укладіть у неї заздалегідь намочену вату.

Насіння покладіть у склянку з водою на пару хвилин, після чого за допомогою чайної ложки рівномірно розподіліть його по ваті - воно має знаходитися на невеликій відстані один від одного.

Накрийте ємність плівкою або скляною кришкою та поставте в тепле та світле місце. Зніміть плівку, коли з'являться сходження. Двічі на день обприскуйте насіння з пульверизатора.

На день достатньо з'їдати 30-50 грамів мікрозелені виключно у свіжому вигляді. Зеленню можна як прикрашати страви, так і додавати її у салати, смузі, супи-пюре. Зберігати мікрозелень рекомендують у герметичному контейнері у холодильнику до 5 днів.

в Все для дому Переглядів: 43 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Неділя, 25 вересня 2022