Facebook

Металевий сайдинг для обшивки будинку: правила застосування та переваги матеріалу

 

Видів обробки фасадів будівель у сучасному будівництві безліч. Металевий сайдинг – затребуваний матеріал для зовнішнього оздоблення будинку завдяки високим технічним та експлуатаційним характеристикам. На основу з металу наноситься антикорозійний шар та різноманітні декоративні покриття. На ринку пропонуються вироби для оздоблення стін, цоколів, карнизів та інших поверхонь.

Правила обшивки будинку металевим сайдингом

Роботи з облицювання будівель сайдингом від компанії Forostina виконуються за каркасною технологією. Спочатку монтується решетування для подальшого закріплення панелей. За рахунок цього фасад виходить вентильованим, в зазор, що вийшов, можна укласти матеріали для утеплення, шумоізоляції й додаткового вологозахисту. Тому ще на першому етапі необхідно продумати, якою буде ізоляція, та передбачити її габарити.

Для утеплення використовують мінеральну вату, пінополіуретан, пінополістирольні плити. Укладати матеріал потрібно так, щоб він ліг щільним шаром без щілин і зазорів, не заважав майстрам при монтажі сайдингу.

Установка та кріплення сайдингу

Крім металевих панелей, для монтажу покриття із сайдингу знадобляться додаткові елементи. Вони прискорюють складання, закривають технологічні щілини та стики, маскують краї панелей, надають поверхні привабливого вигляду. А якщо вас цікавить металевий блок хаус, радимо відвідати спеціалізований інтернет-магазин.

Список необхідних додаткових елементів:

 1. Стартова планка – смуга, до якої прикріплюється нижня лінія сайдингу. Вона «задає» покриттю горизонтальність і закриває край першої панелі.
 2. Сполучна планка встановлюється по вертикалі та стикує ряди сайдингу.
 3. Фінішна – кріпиться у верхній частині фасаду, прикриваючи край останньої панелі.
 4. Внутрішні та зовнішні кутові елементи виготовляють із металевого куточка такого ж кольору та фактури, що й основне покриття. Вони призначені для стикування деталей, що знаходяться на різних стінах, оформлення віконних та дверних отворів, декору конструкцій зі складною геометрією.

Хід роботи та переваги матеріалу

Стартову планку кріплять шурупами для металу в нижній частині решетування. Потім встановлюють, вирівнюють і фіксують кутовий елемент (кількість куточків залежить від висоти будови).

До нижньої планки та куточка по черзі монтують ряди панелей, перевіряючи кожну на горизонтальність за допомогою рівня та прикручуючи до решетування. Якщо верхня панель не поміщається по ширині, її обрізають до потрібного розміру і закривають край фінішною планкою.

Після облицювання всієї стіни встановлюється протилежний куточок, монтуються укоси на дверях та вікнах.

Переваги, якими володіє металевий сайдинг, такі:

 1. Складання, що не вимагає професійних навичок.
 2. Термін служби близько 50 років.
 3. Вологозахисні властивості та пожежна безпека.
 4. Стійкість перед природними навантаженнями.
 5. Відсутність деформації при усадці будівлі.
 6. Легкість очищення та миття.

До недоліків відноситься можлива деформація панелей і покриття при сильному механічному впливі.

в Все для дому Переглядів: 1459 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 08 червня 2023