Facebook

Критерії вибору припливно-витяжної установки

 

Припливно-витяжна вентиляція - це вентсистема, яка забезпечує постійну подачу свіжого повітря до приміщення. Водночас система вентиляції видаляє з приміщення відпрацьоване повітря.

 

За типом конструкції системи припливно-витяжної вентиляції поділяються на моноблочні та набірні. Моноблочна система повністю готова до роботи. Набірна вентиляція монтується з окремих блоків. Найчастіше моноблочні системи використовуються у невеликих квартирах, а набірні – у будинках великої площі.

Склад системи припливно-витяжної вентиляції


Всі припливно-витяжні установки складається з наступних компонентів:

 1. Повітрозабірні ґрати. Встановлюється зовні при вході в повітропровід. Ґрати захищають систему від попадання пилу та комах.
 2. Фільтри. Розміщуються у повітроводах для очищення повітря.
 3. Зворотний клапан. Для перекриття припливу холодного повітря з вулиці.
 4. Випарник. Необхідний для охолодження повітря.
 5. Калорифер. Підігріває повітря, що надходить з вулиці, перед подачею до приміщення.
 6. Вентилятор. Забезпечує рух повітря по повітроводах.
 7. Повітропроводи. Система труб круглого чи прямокутного перерізу, призначених для переміщення повітряних потоків.
 8. Поглинач шуму. Знижує рівень звуку від працюючого вентилятора.
 9. Розподільні решітки та платформи. Встановлюються на вході вентсистеми до приміщення. Поділяють вхідний потік повітря на окремі тонкі струмені.
 10. Рекуператор. Пристрій, який дозволяє економити електроенергію, що витрачається на обігрів повітря.

Крім того, у вентсистемі передбачені різні датчики. Вони отримують інформацію про стан мікроклімату та контролюють функціонування обладнання. Робота системи керується автоматикою.

Критерії вибору припливно-витяжної установки

При виборі обладнання для припливу повітря в інтернет-магазині heatrecovery.shop/ слід враховувати багато критеріїв. Розглянемо технічні характеристики припливно-витяжних вентсистем:

 1. Розміри вентсистеми. Особливо це важливо при встановленні системи вентиляції у невеликій квартирі з низькими стелями.
 2. Загальна маса устаткування. Від ваги вентсистеми залежить вибір кріпильних елементів.
 3. Тип електроживлення. Більшість систем припливно-витяжної вентиляції працює від стандартних мереж, але є деякі спеціалізовані моделі.
 4. Рівень шуму. Це дуже важливо, якщо вентсистема встановлюється у житловому приміщенні. Нормальний рівень шуму для квартири – 24-38 дБ. Система з вищими показниками завдає дискомфорту під час роботи.
 5. Потужність вентилятора. Потужність вибирають залежно від площі приміщення, що обслуговується.
 6. Типи фільтрів. Від типу та кількості фільтрів залежить якість очищення повітря.
 7. Наявність систем охолодження та обігріву. Якщо такі системи передбачені, також слід звернути увагу на їхню потужність.
 8. Для організації системи припливно-витяжної вентиляції можна вибрати в інтернет-магазині https://heatrecovery.shop компактну або універсальну установку.

Універсальна вентсистема монтується під стелею або на балконі. Вона розрахована на обслуговування квартири повністю, тому потрібна прокладка повітроводів. Це складна робота, яку мають виконувати спеціалісти.

Компактна припливно-вентиляційна установка розміщується на дверях або стіні. Відфільтроване повітря надходить у приміщення через спеціальний отвір. Система повітроводів у такому разі не потрібна. Інтенсивність повітряного потоку та інші параметри задаються вручну.

в Все для дому Переглядів: 105 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Четвер, 11 серпня 2022