Facebook

Інверторні кондиціонери і їх принцип роботи

Неможливо просто в двох словах описати роботу кондиціонера і його принцип роботи. Головні елементи пристрою - це конденсатор з компресором, випарник з дроселем, які з'єднуються мідними трубками між собою, тим самим, утворюючи холодильний контур. Холодоагент рухається в контурі, переходячи в газоподібний стан і рідкого і назад. Навколишньому повітрю передається тепло, яке виділяється / поглинається при кожному циклі фазового переходу.
Працює така система на компресорі, який відповідає за циркуляцію і стиснення холодоагенту, що дозволяє витрачати більшу частину загальної електроенергії, споживаної системою. Але що ж можна побачити всередині кондиціонерів, які дозволяють досягти потрібної температури в приміщенні? Тут все відбувається природно - компресор зупиняється, але як тільки система зафіксує температурні зміни, він знову запускається в роботу.


Виходячи з цього, кондиціонер налаштований так, щоб включатися і вимикатися у міру необхідності. Навантаження на компресор відбувається істотний і пусковий струм може перевищити номінальний майже в 5-7 разів. Якщо в системі кондиціонування потужність не регулюється, то знос вузлів і деталей тут підвищений, а також енергоспоживання не настільки ефективне.Відмінності инверторного кондиціонера від звичайного


В даному випадку хорошим варіантом буде провести аналогію з електричною лампочкою. Якщо звернутися до шкільній лаві і уроку фізики, то можна згадати питання про те, яка ж лампочка швидше вийде з ладу - та, яка знаходиться в постійній роботі або ж та, яка відключається певну кількість разів на день? Подумавши, відповісти на це питання просто. Найімовірніше, швидше перегорить та, яка знаходиться в безперервній роботі. Але, що ж ми бачимо в реальності? Все абсолютно навпаки, а все тому, що високі навантаження на електричні прилади припадають на момент їх включення.
Даний факт не обходить стороною і всю побутову техніку. Найголовнішою відмінністю інверторних систем вважається саме спосіб управління роботою компресора. Як тільки досягається потрібна температура, він не вимикається автоматично, а тільки лише призупиняє свою діяльність до потрібного ступеня. В такому випадку відбуваються зміни в швидкості обертання електричного двигуна. Точно також і в іншому порядку - якщо температура стає високою для користувача, то компресор автоматично підвищує оберти (на холод).
Вбудована функція інвертування дозволяє регулювати продуктивність кондиціонерів. Такий процес перетворює в постійний струм змінний електричний. Завдяки цьому можна проводити регулювання частоти обертання двигуна в широких межах і навіть більше 3500 оборотів в хвилину. Саме тому інвертор має істотні переваги в порівнянні зі звичайними системами кондиціонування. Широкий вибір знайдете тут: https://climattehnika.com.ua/category/conditioning/


Інверторні кондиціонери, їх переваги і недоліки


Стрімкий досягнення заданого температурного режиму. Управління мікропроцесорний, тому система в автоматичному режимі може підібрати оптимальний рівень обігріву або охолодження. Це, в свою чергу, дає можливість досягти потрібних параметрів в кілька разів швидше.Економічність. Звичайні кондиціонери в порівнянні з інверторними моделями споживають на 30-40% електроенергії більше.Надають мінімальне навантаження на електричну мережу. Тут немає різких стартових струмів під час включення пристрою, що робить навантаження на електромережу мінімальної.Дуже точна підтримка температурного режиму. Продуктивність компресора регулюється плавно, що дає можливість підтримувати температуру дуже точно, аж до 0,5С.Низький викид шкідливих складових в навколишнє середовище, що обумовлюється низьким енергоспоживанням.Практично безшумні. Вентиляторні двигуни можуть працювати на мінімальних обертах, що говорить про низький рівень шуму, який буде ідеальним для будь-якої людини. Він прирівнюється в 20-22 дБ.

Підсумок
У тому випадку, якщо ви вирішили купити спліт-систему, то ви робите правильний вибір. З інверторним кондиціонером можна не сумніватися в його ефективної і тривалої роботи, отриманні максимального комфорту і мінімальному споживанні електроенергії. Якщо вам важко у виборі відповідного пристрою, можете подивитися сучасні моделі, вивчити їх характеристики і можливості самостійно. А також можна звернутися до фахівців, які знають всі тонкощі цих пристроїв і допоможуть вибрати підходящий варіант для того або іншого приміщення. Наприклад, найкращi сплiт-системи: https://climattehnika.com.ua/category/multi-split-sistemy/

в Все для дому Переглядів: 289 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

  • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Понеділок, 02 серпня 2021