Що являє собою гумовий клей? Це розчин невулканізірованной гуми в розчиннику. В ідеальному варіанті він призначений для з'єднання двох частин гуми разом, тобто скріплення гумових поверхонь процесом хімічної реакції.

При з'єднанні двох шматків гуми тільки одна поверхня повинна бути покрита гумовим клеєм. Так як друга частина виготовлена ​​з ідентичного матеріалу, то вона не вимагає додаткової обробки клеєм. Домашній і промисловий тип гумового клею знайшов широке застосування. Зокрема ті, хто займається реставрацією та монтажем фотографій знають, що на відміну від клею ПВА, об'єднані шматочки фотопаперу можна розділити, не пошкоджуючи ні одну деталь.

Гумовий клей від https://zavod-rti.com/kley/ виготовляється з натуральних тваринних і рослинних продуктів, а також з синтетичного полімеру. Натуральні клеї легко наносити, вони є водорозчинними.

Синтетичні адгезіви діляться на чотири категорії хімічних речовин:

1. термопластичні;
2. термореактивні;
3. еластомерні;
4. комбінації перших трьох категорій.

Термопластичні адгезіви - полівініловий і акриловий зручні тим, що з'єднання з ними можуть бути відкоректовані. При такій склеюванні матеріали не проникають одна в одну при затвердінні. З'єднання вимагають теплового впливу або розчинника для створення з'єднання. Термореактивні адгезиви, які включають епоксидні смоли, скріплюють поверхні дуже щільно. Після такого склеювання матеріали неможливо роз'їдені, не пошкодивши їх. Еластомірні клеї засновані на изопренового гумі або синтетичні полімери: ці складові поєднують в собі еластичність і в'язкість. Силіконовий клей є типовим прикладом еластомерного клею.

Властивості клею, типи матеріалів, що з'єднуються, стан поверхонь визначають ефективність з'єднань і термін служби з'єднаної структури. Для досягнення молекулярного контакту між матеріалами адгезіви повинні бути досить вологими, їх слід правильно розподіляти на будь-якій поверхні. Клеї використовуються в широкому спектрі галузей промисловості, включаючи упаковку, будівництво, електроніку, транспорт, виготовлення автомобільного та клінінгового обладнання, виробництво меблів та виробів медичного призначення, деревообробку.