Facebook

Чим відрізняються ролети від жалюзі?

Ринок сонцезахисних систем просто величезний; десятки конструкційних варіацій, сотні відтінків та візерунків, тисячі видів матеріалів – недосвідченій людині дуже легко загубиться серед такого розмаїття. Тому на питання, чим відрізняються ролети від жалюзі, можуть відповісти не всі. У цій невеликій статті ми вирішили пояснити різницю між цими сонцезахисними системами.

 

Якщо ж вам потрібна консультація спеціаліста, і ви шукаєте жалюзі на вікна, звертайтесь до компанії Vilargo. Компетентні спеціалісти, великий вибір, низькі ціни.

Що таке жалюзі?

Відповідь знають практично всі, оскільки ці сонцезахисні системи встановлюють, де тільки можна. Особливою популярністю користуються жалюзі в офісних приміщеннях, робочих кабінетах, на заводах, фабриках, в державних будівлях і т.д. Нерідко їх ставлять і в житлових приміщеннях, тому що вони добре захищають від сонячного світла, прості в обслуговуванні та гармонійно вписуються практично у будь-який дизайн.

Горизонтальні жалюзі складаються з:

 • металевого кріплення;
 • верхнього невеликого короба, де заховані елементи системи керування;
 • горизонтальних ламелей із пластику, алюмінію, рідше - з дерева;
 • системи управління (напрямні та регулюючі нитки, важіль для повороту ламелей).

Принцип дії горизонтальних жалюзі дуже простий. За допомогою повороту ламелей регулюється кількість світла, що надходить у приміщення. Також ламелі можна підняти нагору за допомогою ниток.

Конструкційні особливості тканинних ролет

Ролети з'явилися пізніше за жалюзі, тому вони вважаються більш сучасними і складними в управлінні. Насправді конструкція тканинних ролет і система їх управління значно простіша, ніж у класичних жалюзі.

Ролети складаються з:

 • кріплень (якщо модель закритого типу, то у комплекті йде пластиковий короб);
 • тканини з поліестеру або інших тканин (великий вибір кольорів, відтінків та візерунків);
 • валик, на який накручується тканинна шторка;
 • напрямна та фіксуюча планка;
 • напрямні нитки чи пластиковий короб;
 • система управління – зазвичай це ланцюжок із жорсткого пластику, який крутить вал, встановлений у верхній частині системи.

Керувати рулонними шторами набагато простіше, ніж жалюзі. За допомогою руху ланцюжка шторка піднімається нагору або опускається вниз. До речі, така система служить довше за інших, оскільки складається з декількох цілісних деталей (валик, шторка, нитки, що направляють).

Тож чим відрізняються ролети від жалюзі? Відповідь – зовнішнім виглядом та принципом функціонування. При цьому зовнішній вигляд для покупців часто відіграє першорядну роль, оскільки вибір матеріалів для шторки справді величезний.

Ви можете вибрати штучну або натуральну тканину, бажану густину, рівень затемнення, колір, візерунок, фактуру і так далі. Крім того, є різні моделі типу «день-ніч», «блекаут» і т.д. Тепер ви знаєте чим відрізняються ролети від жалюзі.

в Все для дому Переглядів: 105 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Середа, 01 лютого 2023