Facebook

Баня-бочка: переваги та недоліки конструкції

 

Любов до лазні в нашій країні пройшла крізь віки та переросла у справжню національну традицію. Кому не хотілося б мати на ділянці власну невелику лазню? Але проблеми будівництва та паперова тяганина з оформленням відлякують любителів лазневих процедур і змушують відкласти мрію в далеку скриньку.

 

Втім, мобільна баня бочка дозволяє уникнути цих труднощів і є цілком доступною альтернативою.

Внутрішня будова бані-бочки

Першими бані-бочки почали робити фіни, які, як і ми, дуже люблять банні процедури. У простій бані-бочці є парна з піччю та кімната для відпочинку, які відокремлюються одна від одної дерев'яними перегородками. У більш просторих випадках можна встановити душову. Сидіння та полиці вже входять до стандартної комплектації. Щоб почати користуватися такою лазнею, потрібно встановити її на підготовлену основу, підключити до неї водопровід та електрику.

Переваги та недоліки конструкції

Переваги бань-бочок:

 1. Компактність. Невеликі розміри бані дозволяють встановити її навіть на невеликій ділянці. Найменша баня-бочка в довжину складає всього 2,5-3 м. Для такої крихти напевно знайдеться місце навіть на невеликій дачі серед грядок та парників.
 2. Мобільність. Вага бані в зібраному вигляді часто не перевищує 1,5 т, тому її легко можна доставити на ділянку та встановити у відповідному місці. Конструкцію неодноразово можна переміщати на ділянці або взяти з собою під час переїзду.
 3. Не потрібний фундамент. Лазні-бочки мають невелику вагу, тому для них капітальний фундамент не потрібний. Його можуть замінити бетонні блоки та опорні лаги, які надаються у комплекті з лазнями.
 4. Швидке будівництво. Як правило, лазні доставляються на ділянки вже зібраному вигляді. За пару годин майстри завезуть та встановлять лазню за допомогою маніпулятора, і ви вже можете почати користуватися нею! У тих випадках, коли завезти лазню на ділянку не виходить, за 2-4 дні її можна зібрати прямо на ділянці.
 5. Швидке нагрівання. У літній період лазня розігрівається за 30-40 хвилин, взимку за 2-3 години. Завдяки заокругленій формі тепло швидко і рівномірно розподіляється по лазні. Потрібно набагато менше дров, ніж при розпалюванні традиційної лазні.
 6. Ергономічність. Незважаючи на компактні розміри в бані-бочці, може з комфортом розміститися кілька людей.
 7. Простота обслуговування. Завдяки відсутності кутів, де зазвичай накопичуються забруднення, за чистотою бані-бочки слідкувати зовсім неважко. У підлозі лазні продумано отвір для зливу води, тому надмірної вологості в ній не залишається. Просушити таку лазню дуже просто.
 8. Використовувати можна цілий рік. Хоча взимку баня-бочка остигає швидко, все ж таки прогрівається вона добре і підтримує комфортну температуру для лазневих процедур, поки в топці горить вогонь.
 9. Доступна ціна. У порівнянні з капітальними лазнями зі зрубу на фундаменті баня-бочка сильно виграє за ціною. Вона є більш простим і доступним варіантом, при тому що комфортом жертвувати не доведеться.


Недоліки бань-бочок:

 1. Бані-бочки бувають різного розміру, але вони досить компактні. Тому, якщо ви звикли відвідувати лазню суто великими компаніями, варто віддати перевагу більш просторому варіанту, наприклад, каркасній бані.
 2. Відсутність теплоізоляції. У базовій комплектації у бані-бочки не передбачена теплоізоляція, щоб запобігти розвитку грибка та плісняви. Тому в мороз більше часу йде на прогрівання лазні, і остигає вона досить швидко.

В цілому, баня-бочка – зручний та компактний варіант. Планування такої лазні можна змінювати під ваші потреби, а також доукомплектувати її східцями, лавками, перегородками тощо.

в Все для дому Переглядів: 141 Коментарів: 0
Оцінити цей запис:
0

Коментарі

 • Ніяких коментарів поки не було створено. Станьте першим коментатором.

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 03 грудня 2022